Wyborcza o SUPP Poznań

Gazeta Wyborcza – Poznań

Studenci prawa udzielają porad prawnych w języku ukraińskim. Skorzystać z nich mogą wszyscy chętni

Agnieszka Kwiatkowska

-Płatne porady prawne kosztują, jak na ukraińskie realia, to naprawdę dużo – mówi student piątego roku prawa na UAM, Petro, który udziela bezpłatnych porad w języku ukraińskim.

Kilka dni temu znajoma Ukrainka, która w Polsce mieszka już trzy lata, zapytała mnie, czy znam kogoś, kto pomógłby jej otworzyć własny biznes. Miała kilka prawnych wątpliwości, m.in. czy jej karta pobytu pozwala na założenie firmy.

Od czwartku ona i ponad 100 tys. Ukraińców mieszkających i pracujących w Poznaniu i Wielkopolsce może zgłosić się do Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej przy Wydziale Prawa i Administracji UAM, by otrzymać poradę w języku ukraińskim lub rosyjskim. – Usłyszałem, że koordynator SUPP Jacek Szczytko poszukuje studentów, którzy mówią w języku ukraińskim, i się zgłosiłem – opowiada Petro, student piątego roku prawa na UAM.

Więcej na: https://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,25433301,studenci-prawa-udzialaja-porad-prawnych-w-jezyku-ukrainskim.html?fbclid=IwAR3EC6fRwzJitjRuZ1aHb9b9_Vcg12fHy4c24xSYVKYx5olqm1vO9KoRajo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *