Sekcja Street Law

Wzorując się na projekcie zapoczątkowanym w 1972 r. na Wydziale Prawa Uniwersytetu Georgetown, wolontariusze Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej UAM dzielą się swoją wiedzą z uczniami poznańskich szkół. W trakcie bezpłatnych warsztatów przedstawiane są zagadnienia, które umożliwiają uczestnikom zmierzenie się z problemami prawnymi pojawiającymi się w życiu codziennym każdego z nas. Tematyka wystąpień nawiązuje do bieżących wydarzeń, dla których tłem są instytucje różnych gałęzi prawa – od prawa cywilnego, przez prawo administracyjne, aż po prawo karne.

Zajęcia, które wzbogacone są interaktywnymi zadaniami zachęcającymi uczniów do wyrażania swoich opinii i przemyśleń, kształtują nie tylko wiedzę dotyczącą podstawowych zagadnień prawnych, ale rozwijają również ich umiejętności interpersonalne. W przypadku zgłoszenia chęci organizacji kilku warsztatów w jednej placówce, możliwe jest zwieńczenie zajęć w formie symulacji rozprawy sądowej.

Serdecznie zapraszamy do współpracy wszystkie zainteresowane jednostki oświatowe ulokowane w granicach miasta Poznania i na jego obrzeżach. W trosce o jak najwyższą jakość prezentowanych wykładów – terminy oraz tematyka warsztatów ustalane są indywidualnie oraz konsultowane z opiekunami naukowymi Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej UAM. Zachęcamy do kontaktu e-mailowego pod adresem: supp.poznan.uam@gmail.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *