Radio Poznań o SUPP Poznań

Radio Poznań

Bezpłatne i udzielane po ukraińsku

Publikacja: 21.11.2019 g.15:52  Aktualizacja: 21.11.2019 g.15:58 Magdalena Konieczna
Obywatele tego kraju, którzy mieszkają i pracują w Wielkopolsce, mogą od dziś korzystać z bezpłatnych porad prawnych.

Udzielają ich studenci Wydziału Prawa UAM w Poznaniu. To na razie dwoje studentów ostatnich lat, którzy mają podwójne obywatelstwo i dobrze mówią w obu językach. Dziś z porady skorzystała między innymi młoda kobieta, która drugi rok mieszka w Poznaniu.

Mam problem przez to, że nie otrzymałam wizy na początku roku. Teraz złożyłam dokumenty, by dostać Kartę Pobytu Czasowego i stąd moje pytanie.

Student, który udziela porad mówi, że zgłosił się, by pomagać cudzoziemcom z Ukrainy.

Coraz więcej osób z Ukrainy przyjeżdża do pracy. Czasami mają problemy i szukają pomocy. Wiadomo nie każdy może pójść na początku do kancelarii, zapłacić pieniądze. Najwięcej osób ma problemy z prawa pracy, prawa cywilnego i egzekucyjnego.

Studencka Uniwersytecka Poradnia Prawna udziela porad na razie raz w tygodniu w czwartki. By skorzystać z pomocy nie trzeba się wcześniej umawiać. Jeżeli ktoś nie może dojechać do Poznania, może zgłosić swój problem drogą mailową. Studenci po zapoznaniu się z problemem przygotowują opinię prawną, która – po zaakceptowaniu przez ich opiekuna – trafia do osoby, która zgłosiła się po poradę. Tylko w Poznaniu i okolicy mieszka około stu tysięcy Ukraińców.

ŹRÓDŁO: https://radiopoznan.fm/informacje/pozostale/bezplatne-i-udzielane-po-ukrainsku?fbclid=IwAR3jD7E0M243f0DKy2L8Il30E4Lc_rh_J4-KLQe6TdrcSejT4J3ipXh4U0o

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *